יום שבת, 26 בנובמבר 2011

החיים בכרך מזמנים לנו מפגשים יומיומיים עם סביבה שוקקת, הומה ורועשת. המידע שעובר סינון דרך מוחנו בשיטוט אחד ברחוב הוא עצום: פרצופים שונים, מכוניות צופרות, אוטובוסים, שלטי חוצות, חלונות ראווה, מסעדות, עיתוני חינם, פליירים – כולם מתחרים על תשומת הלב הפוטנציאלית שלנו. הערב הרב של האינפורמציה המונחת לפנינו הפך אותנו לקהל מרפרף, הקולט בהבזקים, בכותרות, בקיצורי מילים. העיר היא לוח המודעות שלנו.

תחרות STREET PRINT מבקשת להאיר חלק אחד בחלל התצוגה האורבני הבלתי נגמר, זה המוקדש לשעות הפנאי, לנפש, לדקדנס, להתעלות הרוח. מדי שבוע מתקיימים עשרות מופעים, מסיבות ואירועי תרבות, ומיטב המעצבים הגרפיים עומלים על הכרזות וההזמנות לקהל הרחב. יוצרים את המילה, את הפונט ואת העיצוב בחופש אמנותי מוחלט ללא חוקים, כדי לשחרר לתושבי העיר את הבשורה על האירוע הבא ולתפוס את עינם.

דווקא בתחום בו אורך החיים של המסר הוא כמעט רגעי, בו פריסת המדיה היא פיראטית וארעית החלטנו להתמקד. הסדרתיות, התעוזה, החדשנות ובעיקר הכישרון הרב משכו את תשומת ליבנו. לפתע במבט מעמיק יותר גילנו אמנות להמונים בכל פינה. במקום לזרוק לאחר כמה צעדים פלייר צבעוני עיינו בו. נתנו את הדעת למאמץ וזכינו להכיר אמן חדש או וירטואוז מילים שנון.
העבודות שנכנסו לתחרות נבחרו מתוך מאות פליירים ומודעות שנאספו לאורך שנה גדושת מסיבות ואירועים תוססים. הרמנו אותם מהרצפה, קילפנו אותן מפחי הזבל, תלשנו מגדרות ומלוחות מודעות, וגילינו במתחם הפרסום השולי את הדופק האמיתי של העיר הזו.

אתם מוזמנים להיכנס לקצב.

שירי בן ארצי